Peníze sice nejsou na světě odjakživa, ale jsou tu od nepaměti. Za prvotní peníze lze považovat přebytky. Lidé nejdříve obchodovali tak, že to, čeho měli nadmíru, vyměňovali za to, co neměli a co chtěli. Poté se peníze postupem času měnily. Nejdříve představovaly buvolí kůži, posléze mince, poté drahé kovy, nyní jsou peníze ve formě bankovek, elektronických převodů a platebních karet. Také se můžete setkat v souvislosti s penězi s takzvanými kvantovými penězi. Jenže co to jsou kvantové peníze a jak vlastně fungují?
Žijeme v době, kdy jsou peníze něco nepostradatelného a kdy se lidé předhání v tom, kdo jich má více a kdo je umí lépe investovat. V souvislosti s penězi se můžete setkat s kvantovými penězi, což je takzvaná virtuální kvantová měna, kterou si můžete představit jako řetězec fotonů (můžete si je tedy jinak řečeno představit ve formě balíčků energie světla).
U kvantových peněz je možné zajistit vyšší bezpečnost
Kvantové peníze vlastně mohou zajistit vyšší bezpečnost. Myšlenka těchto peněz se objevila už v minulém století, konkrétně v osmdesátých letech. Kvantové peníze vychází z kvantové mechaniky, podle které nelze kvantové stavy nikdy stoprocentně okopírovat.
Kvantové peníze podle odborníků mohou ochránit finanční transakce před útoky hackerů nebo před podobnými hrozbami.
S kvantovými penězi jste se v praxi ještě nesetkali
O kvantových penězích jste pravděpodobně jen slyšeli, zatím jste se s nimi nemohli úplně setkat. Ještě se totiž neužívají, ovšem třeba jste přišli do kontaktu s někým, kdo se kvantovými penězi zabývá. Podle všeho nejsou kvantové peníze zatím vyvinuty, zatím jsou ve formě takových peněženek, v nichž se budou moct kvantové stavy uchovat.
O kvantových penězích se však pravděpodobně dozvíte zanedlouho více, jejich vývoj jde totiž velice rychle kupředu.